Košík 0
0 položky
 Kč 0.00
K pokladně

Vyhledat podle písmene:

N - Namenda, Naprosyn, Neggram, Neoral, Neurontin, Nexavar, Nexium, Nimotop, Nitrostat, Nizoral

Genericky Namenda

Memantine 5/10mg

Generic Namenda reduces the actions of chemicals in the brain that may contribute to the symptoms of Alzheimer's disease. Generic Namenda is used to treat moderate to severe dementia of the Alzheimer's type.

Více info »
Koupit nyní! Kč 16.04

Genericky Naprosyn

Naproxen 250/500mg

Generic Naprosyn is used for treating rheumatoid arthritis, osteoarthritis, ankylosing spondylitis, and juvenile arthritis. It is used to treat tendonitis, bursitis, gout, menstrual cramps, or mild to moderate pain.

Více info »
Koupit nyní! Kč 16.04

Genericky Neggram

Nalidixic Acid 500mg

Generic NegGram is used to treat infections of the urinary tract.

Více info »
Koupit nyní! Kč 28.38

Genericky Neoral

Cyclosporine 100/25/50mg

Generic Neoral is used for preventing the rejection of organ transplants (kidney, liver, and heart). This medicine is also used to treat psoriasis and rheumatoid arthritis in certain patients.

Více info »
Koupit nyní! Kč 66.62

Genericky Neurontin

Gabapentin 100/300/400/600/800mg

Generic Neurontin se používá k léčbě záchvatů spojených s epilepsií a neuropatických bolestí zapříčiněných pásovým oparem (postherpetická neuralgie).

Více info »
Koupit nyní! Kč 12.33

Genericky Nexavar

Sorafenib 200mg

Nexavar je onkologický lék, který brání růstu a šíření rakovinných buněk v těle. Nexavar se používá k léčbě rakoviny jater, štítné žlázy nebo ledvin (pokročilého karcinomu z renálních buněk).

Více info »
Koupit nyní! Kč 177.69

Genericky Nexium

Esomeprazole 20/40mg

Generic Nexium decreases the amount of acid produced in the stomach. It is used to treat symptoms of gastroesophageal reflux disease (GERD) and other conditions involving excessive stomach acid such as Zollinger-Ellison syndrome. It is also used to promote healing of erosive esophagitis (damage to your esophagus caused by stomach acid). It may also be given to prevent gastric ulcer caused by infection with helicobacter pylori (H. pylori) or by the use of nonsteroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs).

Více info »
Koupit nyní! Kč 18.51

Genericky Nimotop

Nimodipine 30mg

Generic Nimotop is used for reducing problems due to lack of oxygen caused by bleeding from a blood vessel in the brain.

Více info »
Koupit nyní! Kč 35.78

Genericky Nitrostat

Nitroglycerin 2.6/6.4mg

Nitrostat is in a group of drugs called nitrates. Nitrostat is used to treat or prevent attacks of chest pain (angina).

Více info »
Koupit nyní! Kč 9.87

Genericky Nizoral

Ketoconazole 200mg

Generic Nizoral is used for treating fungal infections.

Více info »
Koupit nyní! Kč 66.63

Genericky Nizoral Cream

Ketoconazole 2% 15g

Generic Nizoral is used for treating fungal infections.

Více info »
Koupit nyní! Kč 221.94

Genericky Nolvadex

Tamoxifen 10/20mg

Generic Nolvadex is used for treating breast cancer that has spread to other sites in the body. It is also used along with other medicines to treat other types of breast cancer. It is used in women who are at high risk for breast cancer and in women with DCIS (after surgery and radiation) to decrease the risk of developing breast cancer.

Více info »
Koupit nyní! Kč 16.04

Genericky Norlutate

Norethindrone Acetate 5mg

Generic Norlutate is used to treat women with abnormal bleeding from the uterus. It is also used to treat women who have stopped having menstrual periods for several months (amenorrhea) but who are not pregnant or going through menopause.

Více info »
Koupit nyní! Kč 27.15

Genericky Noroxin

Norfloxacin 400mg

Generic Norfloxacin is an antibiotic in a group of drugs called fluoroquinolones. It is used to treat bacterial infections of genito-urinary tract.

Více info »
Koupit nyní! Kč 24.68

Genericky Norvasc

Amlodipine 2.5/5/10mg

Generic Norvasc is used for treating high blood pressure and angina (chest pain). It may be used alone or with other medicines.

Více info »
Koupit nyní! Kč 14.19

Genericky Norvir

Ritonavir 100mg

Generic Norvir is an antiviral medication in a group of HIV medicines called protease inhibitors. It prevents human immunodeficiency virus (HIV) cells from multiplying in your body.

Více info »
Koupit nyní! Kč 133.28

Genericky Nootropil

Piracetam 400/800mg

Generic Nootropil je psychotropní látka, který je psychotropní látkou, který přímo zvyšuje účinnost vyšších funkcí mozku zapojených do kognitivních procesů, kognitivní procesy, jako jsou ty spojené s učení, pamětí, myšlení a uvědomění, jak v běžných situacích a vzácných, a není to uklidňující psychostimulant.

Více info »
Koupit nyní! Kč 28.75

Speciální nabídky

Co jsou to generické léky?

Návštěvníci našich webových stránek se často ptají na generické léky. Do této sekce jsme vložili některé užitečné informace týkající se generických pilulek obecně a informace o jednotlivých lécích najdete potom v našem seznamu produktů.